Zarándoklat Máriacellbe

2025. május 9-11.   (3 nap / 2 éjszaka)   (UTOLSÓ HELYEK)
Miért ez az út?
Például:
  • Burgenland egyik jelképe, a Fraknó vára.
  • Esterházy-kastély: Ausztria legszebb barokk kastélyainak egyike.
  • Gyógyító vízű Szent kút...
Lelkivezető: Görbe László SchP - piarista szerzetes
Utazás: autóbusszal
Indulás: Budapest, Hősök tere, Műjégpálya főbejárat előtti parkoló
További felszállási lehetőségek: Tatabányánál, Győrnél és Sopronnál az autópálya melletti benzinkutakon (előre egyeztetve).
Szállás: hotel *** (2-3 ágyas fürdőszobás szobák)
Ellátás: félpanzió (reggeli és vacsora)
Program: 1. nap (május 9., péntek): Budapest – Fraknó – Kismarton – Máriacell
Folyamatos utazás pihenők közbeiktatásával Ausztriába, Fraknó várába (Burg Forchtenstein), mely Burgenland egyik jelképe. Megtekintjük többek között a várudvart, a vármúzeumban látható, az Esterházy család történetét bemutató Ősgalériát és a várkápolnát. Majd Kismartonra utazunk. Az Ausztria legszebb barokk kastélyai közé tartozó kismartoni Esterházy-kastélyban tett látogatás bepillantást nyújt az egykori Esterházy herceg pompás udvartartásába. Szentmise. Továbbutazunk Máriacellbe, mely az egyik legjelentősebb búcsújáró helye Közép-Európának. 1809-ben a napóleoni háborúk alatt a Tihanyi Bencés Apátságba menekítették a máriacelli kegyszobrot. Szállás elfoglalása, vacsora.
2. nap (május 10., szombat): Máriacell
Reggeli után szentmise, majd Keresztút közösen a város fölé emelkedő Kálváriahegyen. Elsétálunk a Szent kúthoz, melynek gyógyító vizéből gyakran visznek a zarándokok.
A bazilika két legfontosabb kincse a Máriát és a kis Jézust ábrázoló kegyszobor és az I. Lajos által adományozott Szűz Mária-kép. A szobrot díszes ruhába öltöztetik az év három legfontosabb ünnepnapján: Nagypénteken, Mária születésének ünnepén és a város alapításának napján. Ezeket a drága anyagokból és csipkékből készült ruhákat nemes hölgyek készítették és adományozták, a ma látható darabok zömmel a XIX-XX. századból származnak. A Madonna és a kis Jézus koronái is adományok, általában a Rudnay Sándor hercegprímás által 1821-ben adományozott és X. Piusz pápa által 1908-ban megáldott koronapár látható a kegyszobron.
Ezt követően szabadprogram, ennek során érdemes felkeresni a bazilikában található páratlan egyházi gyűjteményt és múzeumot és az Arzberger likőrmanufaktúrát, ahol 1883 óta a középkori kolostorok hagyományai szerint 33 gyógynövényből készítik a finom gyomorkeserűt. Részt vehetünk az esti körmeneten is. Vacsora a szálláson.
3. nap (május 11., vasárnap): Máriacell – Maria Schutz – Budapest
Reggeli után Maria Schutzba utazunk, „Semmering ékszerdobozába”. Szentmise a kegytemplomban, ami egy csodatevő, gyógyító forrás fölé épült, amely ma közvetlenül a szentély mögött csordogál. Maria Schutz híres ízletes fánkjáról is, a közeli éttermekben, illetve a fánkárusoknál lehetőségünk lehet óriás fánkot vásárolni. Hazautazás az M1 autópályán, várható hazaérkezés a késő esti órákban.
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!
Kérjük kísérje figyelemmel honlapunkat MEGNÉZEM. és Facebook oldalunkat MEGNÉZEM!
Ha jelentkezni szeretne, vagy további tájékoztatásra van szüksége, akkor kérjük, hogy
keressen fel bennünket irodánkban személyesen, telefonon vagy honlapunkon!