FőoldalUtazásokGalériaRólunkElérhetőségek +36 20 565 3258 Kövessen minket a Facebook-on!
KERESÉS
Jó hírünk!
    Boldogasszony Zarándokvonat a parajdiakért és az erdélyi árvízkárosultakért Részletek hamarosan!
    XIV. Leó pápa június 13-án, pénteken jóváhagyta kilenc boldog kanonizálását és kijelölte a szenttéavatási szertartások időpontját. A konzisztóriumon a Szentatya bejelentette, hogy Boldog Pier Giorgio Frassatit és Boldog Carlo Acutist szeptember 7-én együtt avatják szentté. Mindkét szentté avatást nagy várakozás övezi a hívek részéről; az egyik fiatal boldog, Pier Giorgio Frassati a 20. század elején élt, a másik, Carlo Acutis az első 21. századi szent lesz. Ferenc pápa maga jelentette be mindkettejük szentté avatását a 2024. november 20-i általános kihallgatáson, amit hatalmas tapsvihar követett a Szent Péter téren. A 2020. október 10-én Assisiben boldoggá avatott Carlo Acutis szenttéavatási szertartását idén április 27-re, húsvét második vasárnapjára tervezték, a tizenévesek jubileuma idejére; Frassati kanonizálását pedig augusztus 3-ra, a római fiatalok egyhetes jubileumának csúcspontjára. Az első szertartás elhalasztását már Ferenc pápa halálának napján, április 21-én bejelentette a Vatikán, és általános volt a feltételezés, hogy Frassati szentté avatása is későbbre kerül. A szentté avatások körüli kétségeket ma eloszlatta Leó pápa bejelentése, aki úgy döntött, a szentek közé emeli a két fiatalembert, akik különböző korban és eltérő életet éltek, ám egyesíti őket Krisztus iránti szeretetük és az a képességük, hogy ezt a szeretetet megosszák másokkal, mindazokkal, akiknek megérintik az életét valamilyen módon. A pénteki konzisztórium alkalmával született döntés további boldogok kanonizálásáról, amire október 19-én kerül sor. Köztük van Malojan Boldog Ignác (Ignatius Shoukrallah Maloyan) örmény katolikus érsek, aki vértanúhalált szenvedett 1915-ben az örmény genocídium idején, illetve Peter To Rot világi hitoktató, vértanú, akit 1945-ben gyilkoltak meg, amiért a japán hatóságok tiltása ellenére folytatta apostoli tevékenységét – Boldog Peter To Rot lesz Pápua Új-Guinea első szentje. Három szerzetesnővért is szentté avatnak idén októberben: Vincenza Maria Polonit, a Veronai Irgalmasnővérek alapítóját; a venezuelai Maria del Monte Carmelo Rendilest, a Jézus Szolgálói Kongregáció alapítóját; valamint Maria Troncattit, a Mária, Keresztények Segítsége Leányai rend tagját. Ezenkívül még két világi hívő kerül a szentek sorába: Bartolo Longo, a pompeji Mária-kegyhely alapítója és José Gregorio Hernández Cisneros venezuelai orvos, a szegények gyógyítója.
    M.Frisina: Anima Christi (Loyolai Szt Ignác fohásza, Krisztus lelke szentelj meg engem..., az eredetinek egyszólamú változata). Wollent Anna és Pálmai Árpád előadásában. Pünkösd vasárnapi szentmise keretében, Gyergyószentmiklóson. MEGNÉZEM
    Atyánk, aki a mennyekben vagy, a hit, amelyet fiadban, Jézus Krisztusban, a mi testvérünkben adtál nekünk, és a szeretet lángja, amely kiáradt szívünkbe a Szentlélek által, ébressze föl bennünk országod eljövetelének áldott reményét! Kegyelmed alakítson át minket az evangélium magvainak tevékeny földműveseivé, hogy az emberiség és az egész világmindenség bizakodóan várja az új eget és az új földet, amikor a gonosz hatalmai már legyőzettek és örökre felragyog a Te dicsőséged! A jubileumi Szentév kegyelme élessze fel újra bennünk, a Reménység Zarándokaiban, a mennyei javak utáni vágyakozást, és árassza el az egész világot Megváltónk örömével és békéjével! Örökké áldott Isten, tiéd legyen a dicsőség és a dicséret mindörökké! Ámen. Ferenc pápa
    A parajdiakért és a háromszékiekért imádkoznak a zarándokvonattal érkezők A zarándokvonat ünnepélyes indítóeseményén Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkára arról beszélt, hogy a zarándoklat résztvevőit, akik a magyarság egyik fontos lelki központjához tartanak, a béke és a nemzetünk jövője melletti kiállás jellemzi. Csíksomlyón imádkozni fognak a nehéz helyzetbe került parajdiakért, a háromszéki árvíz sújtotta településekért – mondta. Az államtitkár kiemelte, hogy a zarándoklatok fontosak, mert mindig túlmutatnak önmagunkon: a személyes kéréseinken és problémáinkon túl fontosabb célokért tudunk imádkozni. „Ilyen veszélyes és turbulens időkben szükség van arra, hogy az iránytűnk helyesen legyen beállítva” – idézi Nacsa Lőrincet az MTI. Az államtitkár hangsúlyozta: az iránytű mindig a magyarság hite, a béke iránti vágya, az összefogás felé mutatott. Nacsa Lőrinc kiemelte, mi nemzetben gondolkodunk, és a nemzetnek szüksége van azokra a támpontokra, amelyek alapján ki tudja jelölni az útját és az értékeit meg tudja élni. A család, a munka, a hit, a biztonság olyan értékek, amelyekért érdemes kiállni – mondta. Hozzátette: ezek az értékek jelenleg támadás alatt vannak. Laskay Lóránt, a MÁV-csoport üzleti vezérigazgató-helyettese közölte: a Misszió Tours Utazási Iroda és a MÁV-csoport 2011 óta harminc zarándokvonatot indított és mintegy 23 ezer utast juttatott el hazai és nemzetközi zarándokhelyekre. Céljuk, hogy a lehető legszélesebb kör számára tegyék elérhetővé a lelki feltöltődést – jelentette ki. Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke elmondta: a szövetség egyik legnépszerűbb programjává vált a csíksomlyói zarándoklat, és idén háromszáz fiatal szállhatott fel a zarándokvonatra. Ők magyarországi, felvidéki, kárpátaljai középiskolások, és csatlakoztak hozzájuk Ausztráliából, illetve az Egyesült Államok diaszpóraközösségeiből is fiatalok – közölte. A vonatot és az utasokat megáldó Varga Lajos váci segédpüspök, a zarándokvonat lelki vezetője arról beszélt, a zarándoklat – amellett, hogy ilyenkor az ember elhagyja saját kényelmét –, azt jelenti számukra, hogy Krisztussal mélyebben találkozunk. „Krisztus urunkban egyek vagyunk, hiszen Krisztus titokzatos testének a tagjai vagyunk, és ezáltal éljük meg a mi egységünket” – fogalmazott. Budai László, a Misszió Tours Utazási Iroda ügyvezető igazgatója közölte: az utazási iroda és MÁV Személyszállítási Zrt. közös szervezésében mintegy nyolcszáz zarándok utazik a zarándokvonattal Csíksomlyóra.
György Alfréd kamilliánus szerzetes az idei Csíksomlyói búcsú szónoka

Az idei, „A remény zarándokai” mottóval meghirdetett Csíksomlyói pünkösdi búcsú június 6. és 9. között közel félmillió hívőt vonz a Keleti-Kárpátok bükkösei közé, ahol a ferences hagyományok szerinti liturgiák és gyalogos zarándoklatok mellett különleges lelki töltekezést ígér György Alfréd kamilliánus szerzetes ünnepi szónoklata. Az alábbiakban Timár Sándor Asztrik OFM atya személyes köszöntőlevele olvasható.
 
Zarándok Testvéreim!
 
Szeretettel köszöntelek a Kisebb Testvérek Szent István Királyról nevezett Erdélyi Rendtartományának nevében! Rendünk, amelyet röviden erdélyi ferencesekként szoktak emlegetni, immár fél évezrednél régebben lakja Csíksomlyó kegyhelyét, és őrzi legnagyobb ékességét, a Segítő Szűz Mária kegyszobrát. Bár Csíksomlyó Székelyföldön, a Keleti- Kárpátok egy eldugott szegletében található, az évszázadok során mégis a magyar anyanyelvű római katolikus hívek legjelentősebb zarándokhelyévé vált. Napjainkra pedig a Csíksomlyói Szűzanya szentélye a világ magyarságának találkozóhelye lett, hiszen a pünkösdszombati fogadalmi búcsúra évente csaknem félmillió zarándok érkezik szerte a nagyvilágból.
 
A csíksomlyói pünkösdi búcsúk csaknem ötszáz éves története egyúttal a székely nép története is. Ennek megfelelően számos hagyomány határozza meg az ünnep formáját, folyamatát. Talán a legismertebb a gyalogos zarándoklat, mert a székelyföldi falvak népe évszázadok óta keresztaljákba rendeződve jelenik meg a kegyhelyen a pünkösdi nagybúcsúk alkalmával. Nemcsak máriás lelkülettel, hanem szigorú rendben vonultak és vonulnak fel a települések küldöttei a Szűzanya szentélyéhez. A kommunista vészkorszakot követően, az 1990-től újrainduló legújabb kori zarándoklatok olyan hatalmasra nőttek, hogy a hívek tízezrei nem fértek már el a kegytemplom környezetében, ezért vált szükségessé áthelyezni a szentmisét a Kis- és a Nagysomlyó hegyek közötti nyeregbe, ahova a régi időkben is mindig kikerültek körmenetben a zarándoklat résztvevői. 1996 óta immár a Hármashalom-oltár köré gyűlnek a pünkösdi nagybúcsún a szélrózsa minden irányából érkező százezrek.
 
Ekkora embertömeg szabad és biztonságos mozgásához jól átgondolt logisztika és megfelelő rendszabályok szükségesek. Az erdélyi ferencesek, Csíkszereda város vezetői és a rendfenntartó hatóságok együttesen úgy tervezték meg a pünkösdi ünnepkör menetrendjét, hogy a gyalogosok számára biztonságos és védett útvonalak, a járművek részére alkalmas parkolóhelyek, a kereskedelemre pedig kijelölt területek állnak rendelkezésre. Az ünnepet megelőző hetekben és napokban a szervezésben résztvevő minden fél a kommunikációs tér minden formájában, rádióban, televízióban és a nyomtatott lapok mellett a népszerű digitális platformokon közli az aktuális tudnivalókat. Mindenkinek lehetősége van arra, hogy időben és pontosan tájékozódjék a pünkösdi búcsú eseményeivel és helyszíneivel kapcsolatosan.
 
Programfüzetünkben nem a pünkösdi búcsúval kapcsolatos praktikus információkat közöljük, hanem az ünnep lelkiségére szeretnénk irányítani a figyelmet, arra a csodálatos kapcsolatra, ami ősidők óta jellemzi a Boldogasszony és a székely nép együttélését. A székely családok életében mind a mai napig jelenvalóság a csíksomlyói Segítő Mária. Az imádságokban és fohászokban megnyilvánuló lelki kapcsolat pedig a csíksomlyói szentélyre mutat. Ezért szent ez a hely: innen táplálkozik a rendíthetetlen hit, és innen erednek a hétköznapi csodák.
 
Fogadalmi búcsúnk főcelebránsa Exc. és Ft. dr. Kovács Gergely, a Gyulafehérvári Főegyházmegye érseke, ünnepi szónoka György Alfréd kamilliánus szerzetes. György Alfréd 1975. április 22-én született Csíkszentdomokoson. Tanulmányait szülőfalujában, valamint Gyergyószentmiklóson végezte. A középiskolai évek befejezése után iskolakönyvtárosként dolgozott. 1996-ban lépett be a kamilliánus rendbe. Teológiai tanulmányait Vácott, Egerben, valamint Veronában végezte. 2006-ban tette le örök fogadalmát Nyíregyházán a kamilliánus kolostorban. 2022. augusztusától a nyíregyházi Kamilliánus Kolostor házfőnöke és a Szent Kamill Rehabilitációs Központ fenntartó képviselője. 2023. augusztus 01-től a Nyíregyháza-Borbányai Szent László plébánia, plébániai kormányzója. 2024. december 08-tól a Német Kamilliánus Tartomány osztrák-magyar delegátusa. Papi jelmondata: „Tudjuk, hogy az Istent szeretőknek minden a javukra válik” (Róm 8,28).
forrás: www.zarandok.ma
Egyebek
  Utazási szerződés
  Utas- és stornó biztosítások
  Részletes adatvédelmi tájékoztató
  Rövidített adatvédelmi tájékoztató
  Médiapartnereink
  Hasznos linkek
  Sütés-főzés
  Humor
  Impresszum
Kövessen minket a Facebook-on!
Rólunk mondták
Hargitafürdői pálos kolostor szentelése 2023.

"Kedves Missziósok ! Nagy köszönettel tartozok a Hargitafürdői zarándoklat szervezéséért Mindenkinek. Életre szóló élményekkel lettünk gazdagabbak."

© Misszió Tours Utazási Iroda, 2015  -  zarandokvonat.hu  -