FőoldalUtazásokGalériaRólunkElérhetőségek +36 20 565 3258 Kövessen minket a Facebook-on!
KERESÉS
Jó hírünk!
    „(Jézus) bár Isten Fia volt, engedelmességet tanult abból, amit elszenvedett; és amikor eljutott a tökéletességhez, örök üdvösség szerzője lett mindazoknak, akik engedelmeskednek neki, mivel Isten főpapnak nevezte őt Melkizedek rendje szerint.” (Zsid 5,10) Az ünnep Krisztust, mint az új és örök szövetség közvetítőjét és megváltó áldozatát ünnepli. Jézus az Atya jobbján közvetítőként közbenjár értünk az Atyánál, és az örök szövetség jelét, a saját testét és vérét adja eledelül nékünk. A mai kor papjai és minden keresztény hívő számára példaként szolgál, hogy hivatásunkat alázattal és szolgálatkészséggel teljesítsük. Jézus nemcsak egy példa vagy minta, hanem az életünk. Jeso Eszter
    Jézus megtartotta ígéretét… elküldte a Szentlelket. Pünkösd napján is együtt imádkoztak az apostolok és az asszonyok. Imájuk meghozta gyümölcsét, a Szentlélek kiáradt szívükbe. Érzékelhető jelekkel szállt le rájuk: „zúgás támadt az égből”, majd „lángnyelvek jelentek meg”. A Szentlélek különböző adományokat, karizmákat adott nekik, hogy azok segítségével hirdessék Jézus feltámadását, és tegyenek tanúságot hitükről akár életük árán is. Jézus mindannyiunkat megajándékoz Szentlelkével. Téged és engem is, mindenkit, aki kéri imáiban. A Lélek nekünk is különféle karizmákat ad „tetszése szerint osztva kinek – kinek”. (1Kor 12,11) Imádkozzunk, hogy felismerjük az életünkben azokat a karizmákat, melyekkel a Szentlélek Isten minket ajándékoz meg. Forrás:
    Szentháromság vasárnapja a három isteni személy ünnepe. Ezen a napon együtt ünnepeljük az Atyát, aki szeretetből megteremtette a világot, a Fiút, aki szeretetből megváltotta a világot, és a Szentlelket, akit szeretetből küldött el az Atya és a Fiú a világba, hogy jelenlétével bátorítson mindannyiunkat. Dicsőítsük és imádjuk a háromszemélyű egy Istent: az Atyát, a Fiút és a Szentlelket, aki örökké szeret minket.
    Május 8. - egy éve, hogy XIV. Leó pápát megválasztották a konklávé bíborosai. 1 éve fehér füst szállt fel a Vatikánban, megválasztották az új pápát: XIV. Leó pápát, aki így a Katolikus Egyház 267. pápája lett. Imádkozzunk érte eme jeles napon is rendületlenül: "Tartsd meg Isten Szentatyánkat, Krisztusnak helytartóját." Jeso Eszter
    A gyereknapot noha Magyarországon május utolsó vasárnapján ünnepeljük, számos országban június 1-jén tartják. Ez a nap gyerekeinkről szól, rájuk nézzünk, és értük mondjuk köszönetet. Jusson azonban eszünkbe, hogy mindannyian gyermekek vagyunk: a Mennyei Atya szeretett gyermekei.
Máriapócson tartották a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye búcsúját

A jubileumi szentévben is a hagyományoknak megfelelően Máriapócson tartotta meg a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye a búcsúját július 27-én, amelyre a kedvezőtlen időjárás ellenére is több ezer hívő látogatott el. Palánki Ferenc megyéspüspök az egyházmegyei ifjúsági tábor résztvevőivel gyalog zarándokolt Levelekről Máriapócsra.
 
A „MENÖK – Merjünk Növekedni Krisztusban!” egyházmegyei ifjúsági tábor július 20. és 27. között került megrendezésre Kálmán József plébános, egyházmegyei ifjúsági referens vezetésével a Szeged-Csanádi Egyházmegye képzési és szabadidős házában, a Domaszék-Zöldfás Lelkigyakorlatos Központban. A közel száz fős fiatal közösség Leveleken folytatta tovább a táborozást; itt csatlakozott hozzájuk Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök, aki szentmisét mutatott be a Szentháromság-plébániatemplomban.
 
Levelekről a megyéspüspök gyalogos zarándokként kísérte a diákokat Máriapócsra, a másnapi egyházmegyei búcsúra. A kegyhelyen Orosz Atanáz miskolci megyéspüspök fogadta őket.
 
A máriapócsi búcsúi szentmise főcelebránsa Pápai Lajos nyugalmazott győri megyéspüspök volt. A szentmisén részt vett Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök, Bosák Nándor emeritus megyéspüspök, Németh István püspöki titkár, Krakomperger Zoltán általános helynök, Heidelsperger István püspöki helynök, az egyházmegye papsága, az egyházmegye fenntartásában álló oktatási és szociális intézmények vezetői, valamint a püspöki hivatal munkatársai.
 
Ahogyan az időjárás-előrejelzésekben látni lehetett, a szombat esti órákban elért a viharos időjárás Máriapócsra is, de ennek ellenére számos zarándokcsoport kerékpárral vagy gyalogosan érkezett a helyszínre, köztük Palánki Ferenc megyéspüspök, aki az egyházmegyei ifjúsági tábor résztvevőivel zarándokolt el Levelekről Máriapócsra.
 
A reggeli óráktól a Szeplőtelen Fogantatás-templomban szentségimádáson vehettek részt a hívek, valamint folyamatos gyónási lehetőség is biztosított volt az ünnepi szentmise kezdetéig.
 
A nap csúcspontja az ünnepi szentmise volt, amelyre a viharos időjárás miatt a kegytemplomban került sor. A szentmisét Pápai Lajos nyugalmazott győri megyéspüspök vezetésével mutatta be az egyházmegye papsága. Szentbeszédében Pápai Lajos hitünk alapjáról beszélt.
 
A szentmise végén Palánki Ferenc megyéspüspök köszönetet mondott a búcsú szervezőinek, Mosolygó Péter atyának, a Nemzeti Kegyhely igazgatójának a szeretetteljes fogadtatásért, a paptestvéreknek a rendelkezésre állásért, a gyóntatásért, az egyházmegyei ifjúsági tábor szervezőinek a munkájukért, a fiatalok, az egyházmegye híveinek a jelenlétért. Külön megköszönte a gyalogos, kerékpáros zarándokoknak a felajánlását az egyházmegyéért, családjaikért, szeretteikért, betegeikért, rászorulókért.
 
Az egyházmegyei búcsún Palánki Ferenc megyéspüspök Pro Communitate Christiana díjat adományozott azon személyeknek, akik példát adó egyházépítő tevékenységükkel vagy életművükkel gazdagítják az egyházmegye hívő közösségét.
Emellett kihirdették, hogy a tanácsosok testülete véleményének meghallgatása után papi kitüntetéseket adományozott több, az egyházmegyében szolgálatot teljesítő atyának.
 
Az ünnepi szentmise zárásaként az Oltáriszentség előtt imádkoztak a jelenlévők egyházmegyéjükért, közösségeikért, a békéért. A hívek nemcsak a templomban, hanem fedett területen kihangosítással és kivetítéssel is tudták követni a templomban zajló eseményeket.
 
A hagyományoknak megfelelően a loretói litániával zárult az idei egyházmegyei búcsú.
forrás: www.magyarkurir.hu
fotó: Debr.-Nyíregyházi Egyházmegye
Egyebek
  Utazási szerződés
  Utas- és stornó biztosítások
  Részletes adatvédelmi tájékoztató
  Rövidített adatvédelmi tájékoztató
  Médiapartnereink
  Hasznos linkek
  Sütés-főzés
  Humor
  Impresszum
Kövessen minket a Facebook-on!
Rólunk mondták
Zarándoklat olasz szentek nyomában - 2026

"Pár napja érkeztem haza az "olasz szentek nyomában" útról. Rettenetesen fáradtan, de óriási élményekkel és feltöltődéssel. Bökő Péter és Papp László lelki vezetők, valamint Gyöngyi az idegenvezetőnk kivételesek, vidámak, kedvesek és segítőkészek voltak. Az út csodálatos volt, minden pontosan megszervezve. Semmi kivetnivalót nem tudnék mondani. Az utasok is kedvesek voltak egymáshoz, minden tökéletes volt. Remélem lesz még lehetőségem Önökkel utazni."

© Misszió Tours Utazási Iroda, 2015  -  zarandokvonat.hu  -