FőoldalUtazásokGalériaRólunkElérhetőségek +36 20 565 3258 Kövessen minket a Facebook-on!
KERESÉS
Mit kapott ettől az úttól?
Misszió Zarándokvonat – Csíksomlyó
"Az életünket döntések sora határozza meg. Ha nem jól döntünk, nem biztos, hogy jó következménye lesz. Emiatt az életünk folyamatos kétségbeesésben telik. Ahogy végig néztem a rengeteg emberen, akik mind-mind sokezer féle helyről érkeztek, ráébredtem, hogy nem muszáj mindig a holnapon és a döntéseken gondolkodni. Elég, ha megragadjuk a pillanatot. Millió ember millióféle problémával mind egy célért, hitüktől vezérelve mind a mának élt, és egy döntéstől (egy tökéletes döntéstől) vezérelve eljött, hogy Csíksomlyón részt vegyen egy ilyen különleges eseményen. Ettől jobb döntést nem is hozhattam volna még akkor sem, ha hónapokig őrlődöm rajta. Nekem ma ITT kellett lennem."
Boldogasszony Zarándokvonat
„Béke és jóság.” Ez a jelmondat teljesen aktuális ezekben az időkben és nagy szükség van rá. Ezen a zarándokúton ez a 2 szó jelen volt végig. Hatalmas lelki erőt kaptam ezzel a zarándokúttal az elkövetkezendő időkre és főleg a nehéz napokra. Hiszen újra megtapasztalhattam, hogy Isten mindig jelen van mindenhol és segít a bajban. Ahogy énekeltük is: „Van egy jó hely, oda megyek.” Véleményem szerint, ha a Misszió Tours-al utazunk, akkor csak jó helyre mehetünk, mivel ilyen profi szervezés és programok vannak. Köszönet minden szervezőnek és segítőnek. 5. alkalommal sem csalódtam bennük!
Misszió Zarándokvonat – Csíksomlyó
„A legnagyobb élmény, hogy ezt éltem meg, hogy haza jöttem a Szűzanyához. Az elmúlt négy alkalommal három barátnőmmel éltük át ezt a csodát. Mivel ők már nem tudják elhagyni az otthonaikat, én idén 88 évesen vállalkoztam erre a zarándoklatra, azzal a céllal, hogy a szívemben őket is elhozzam Máriához…”
Erdély, Románia
Kelet-közép-európai állam. Északról Ukrajna, keletről Moldova, nyugatról Magyarország és Szerbia, délről Bulgária, míg keleten a Fekete-tenger is határolja.
Románia 2004-ben csatlakozott a NATO-hoz, 2007. január 1-jétől pedig az Európai Unió tagja. Ezenkívül a következő fontosabb nemzetközi szerveződéseknek a tagja: Latin Unió, Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet, Kereskedelmi Világszervezet, Egyesült Nemzetek Szervezete, Frankofónia Nemzetközi Szervezete, Fekete-tengeri Gazdasági Együttműködés.
Románia talán legszebb területe Erdély. A számos tradíciót őrző térség és történelmi látnivaló mellett rengeteg kirándulási lehetőséget nyújt egész évben.
Erdély földrajzi-történeti-politikai alakulat Közép-Európában, a Kárpát-medence keleti részén, a mai Románia területén található. Ma már csak történelmi hagyományai, sajátos kultúrája és a regionális identitás miatt tekinthető önállónak. Belső-Erdély keleti felén található a Székelyföld történelmi tájegysége. Itt a legnagyobb ma a magyarok aránya Románián belül.

várólista
BOLDOGASSZONY ZARÁNDOKVONAT - Csíksomlyó 2025
2025. június 5-8.  (4 nap / 3 éjszaka) 134 900 Ft-tól
Lelkivezetők: Varga Lajos váci segédpüspök, Burbela Gergely SVD - verbita szerzetes, Juhos Ferenc SVD - verbita szerzetes, Cséry Gergő atya
Miért ez az út? Például:
  • Kitűnő szállások a Gyergyói-medencében.
  • Csíksomlyói Pünkösdi Búcsú.
  • Össznemzeti zarándoklat...
Románia
fővárosa: Bukarest
államforma: köztársaság
hivatalos nyelvek: román
 területe: 238 391 km2
népesség: 21,5 millió fő
időzóna: kelet-európai idő (EET, UTC+2)
hivatalos valuta: román lej
telefon országhívószám: +40

Kegyhelyek
A Csíksomlyói Kegytemplom története egészen az 1400-as évekig nyúlik vissza: ebben az időszakban telepedtek le a ferences szerzetesek Csíksomlyón, és láttak hozzá az egykori gótikus templom megépítéséhez. Az építkezéshez Magyarország kormányzója, Hunyadi János is hozzájárult, közben IV. Jenő pápa körlevélben buzdította a híveket, hogy Sarlós Boldogasszony napján – a napon, amikor Szűz Mária látogatást tesz Erzsébetnél – keressék fel a templomot és adományaikkal segítsék annak épülését. A segítségért cserébe engedélyezte, hogy búcsút tartsanak, mert látta, hogy a székelység Szűzanya iránti tisztelete egészen sajátos. A „napba öltözött asszony” a kereszténység felvétele óta a székely nép fő pártfogója volt, azóta is imáik tárgyát képezi. Csíksomlyó azért is fontos állomás a keresztények életében, mert a búcsújárás feltételeit teljesítve teljes búcsút nyerhetnek. Ha a bűneiket megvalló és megbánó római katolikus keresztény hívők a gyónás szentségének kegyelmi állapotában szentmisén vesznek részt, szentáldozáshoz járulnak és hitvallást tesznek, elnyerik bűneik bocsánatát, a visszamaradt büntetések teljes elengedését. A teljes búcsú elnyerésének lépései kiegészülnek a nép által meghatározott és alkalmazott rituálékkal: a kegytemplom meglátogatása, a kegyszobor megérintése, a zarándokfüzetbe való beírás, a rózsafüzér imádkozása és a keresztúti ájtatosság elvégzése mind a zarándoklat, a lelki felszabadulás velejárója. Csíksomlyó igazi zarándokhellyé a trianoni béke után vált. Innentől kezdve nemcsak az Istenhitet és az ezért való kiállást jelképezte, hanem a magyarság megmaradását, összetartását a Kárpát-medencében. „Soha nem hagyták el a kegyhelyet az emberek, nem engedték, hogy a Csíksomlyó felé vezető utakat belepje a fű” – fogalmazta meg Urbán Erik atya, akinek meggyőződése, a zarándokok nem „megérkeznek, mert nem végállomás a hely. Forrás: www.maszol.ro
Egykor önálló község, 1959 óta Csíkszereda településrésze, Romániában, Hargita megyében. A katolikus vallású székelyek híres Mária-kegyhelye, búcsújáróhelye és szellemi életének több évszázados központja. Minden pünkösdkor itt zajlik a híres csíksomlyói búcsú.
A csíksomlyói Szűzanya-szoborhoz nem csupán egyéni, hanem közösségi, történelmi sorsfordulók is kapcsolódnak. Gondolhatunk itt Csík katolikus hitben való maradására, a hagyomány szerinti 1567. évi ütközetre, vagy 1694 februárjában az ismételt török támadás kivédésére, és arra a számtalan csodás gyógyulásra, amit a 18. században feljegyeztek. Nem véletlen tehát, hogy a csíksomlyói kegyszobrot már jóval a 18. század vége előtt – amikor Batthyány Ignác erdélyi püspök hivatalosan csodatevő Segítő Máriának ismerte el – a ferencesek és a székely nép körében csodákkal jeleskedő Boldogasszonynak tartották. Közbenjárását évszázadok óta kérjük, egyéni és közösségi életünkért ma is hozzá esedezünk. Forrás: www.magyarkurir.hu A legnagyobb ereje az, hogy a székely nép kezdettől fogva mai napig megtartotta ősi hitét Szűz Máriában. Ezért mai napig úgy tartják, hogy Csík és környéke az erdélyi katolikusok megmentője, az erősítőereje, a csíksomlyói Szűz Mária közbenjárása és védelme által. Ahányszor csak ellátogatunk Csíksomlyóra, gyerekek, felnőttek, idősek, betegek csillogó szemekkel lépnek be a templom ajtaján, azzal a reménnyel, hogy a magyarok körében annyira dicsőített Szűz Anya az ők kéréseiket is meghallgatja, betegségeikből kigyógyítja. Forrás: www.hargitaiertektar.ro
A hármashalom eredetileg a Golgota szimbóluma volt, később a Magyar Királyság három legmagasabb hegyét jelképzete, a Mátrát, Tátrát és Fátrát. Az oltárt 1996. november 24-én, Krisztus Király ünnepén avatták fel. Napjainkban otthont ad az évente megszervezett pünkösdi búcsúnak, az Ezer Székely Leány Napjának és sok más eseménynek. 2019. június 1-én a Hármashalom-oltárnál mutatott be istentiszteletet I. Ferenc pápa, és ugyanitt adta át a pápai aranyrózsát, Mária-tisztelete jeléül.
Erdély, Románia
Beutazás: Az országba történő beutazás útlevéllel vagy kártya formátumú személyi igazolvánnyal lehetséges.
Egészségügyi előírások: A közegészségügyi helyzet jó, járványveszély nem áll fenn. Kötelező védőoltás nincs. Az egészségügyi ellátás általános színvonala megfelelő. Az Európai Egészségbiztosítási Kártya bemutatásával a sürgős, illetve orvosilag indokolt alapellátás vehető csak igénybe, ezért utazás előtt ajánlott az utasbiztosítás megkötése.
Időjárás: Kevés csapadék, aszályos, hűvös nyár és hóviharos, hüvős tél a jellemző.
Öltözködés: Réteges öltözet javasolt, valamint váltóruha, váltócipő, esernyő, esőkabát.
Hivatalos fizetőeszköz, bankkártyák: Készpénzzel és hitel- és betéti kártyákkal is fizethetsz Romániában. Bár még bőven akadnak olyan vidéki helyek, ahol nem fogadják el a kártyát, ezért érdemes készpénzt tartanod magadnál. Az ATM-ek vagy románul „bancomat”-ok Románia nagyobb városaiban megtalálhatóak. Távoli és kisebb falvakban valószínűleg nem fogsz találni bankjegykiadó automatát. ATM-eket bankfiókokban, szupermarketekben, és repülőtéren találhatsz.
Telefonálás: A Magyarországon használt mobiltelefon készülékek használhatók az ország egész területén. Központi segélyhívó: 112.
Borravaló: Kb. 10% javasolt, maximum 15% az éttermekben és taxiknak.
Dohányzás: Romániában a zárt vendéglátóhelyeken tilos dohányozni, illetve csak az arra kijelölt helyeken megengedett.
Üzletek nyitva tartása, vásárlás: Az üzletek általában hétfőtől–péntekig 08:00–18:00 tartanak nyitva, néhány üzlet szombaton és vasárnap is nyitva van, illetve nonstop üzletek is vannak a nagyobb városokban!
Egyebek
  Utazási szerződés
  Utas- és stornó biztosítások
  Részletes adatvédelmi tájékoztató
  Rövidített adatvédelmi tájékoztató
  Médiapartnereink
  Hasznos linkek
  Sütés-főzés
  Humor
  Impresszum
Kövessen minket a Facebook-on!
Rólunk mondták
Zarándoklat Fatimába - 2025.

„Első zarándoklatunk. Minden csodálatos volt, a csoport nagyon összetartó és kedves volt. Sok szeretetet, figyelmességet és lelki "töltetet" kaptunk. Hálásan köszönjük a Misszió Tours külön megtisztelő figyelmességét és az ajándékot! Cséry Gergő atya külön áldását, a szentmise felajánlását értünk. Örök emlékünk marad ez a csodás Fatimai út! Kár, hogy vége! "

© Misszió Tours Utazási Iroda, 2015  -  zarandokvonat.hu  -