|
|
|
UNESCO Világörökség |
 |
A Szent Borbála templom, a késő gótika ékköve, Közép-Csehország négy katedrális jellegű épületének egyike, a Szűz Mária és Keresztelő Szent János-székesegyházzal és Kutná Hora történelmi központjával együtt szerepel az UNESCO világörökségi listáján. Az épület szépsége még mindig az ezüst Kutná Hora dicsőségéről és gazdagságáról, valamint alkotóinak mélységes jámborságáról tanúskodik.
A templomot Szűz Barbarának, egy ókeresztény mártírnak szentelték, akit segítségre szorulva, a jó halálért közbenjáróként, valamint a veszélyes szakmák, különösen a bányászok védőszentjének hívnak. A középkori város felvirágoztatásáért és a védőszentjüknek szentelt székesegyház felépítéséért leginkább a bányászok voltak a felelősek.
Prága történelmi központja 1992 óta az UNESCO világörökség része, mivel a város gazdag építészeti és kulturális örökséggel rendelkezik, amely különböző történelmi korszakokat ölel fel. A központban található a híres Prágai Vár, a Károly híd és a Régi Városháza, amelyek mind a cseh történelem és kultúra fontos szimbólumai. Az épületek és a városrészek harmonikus együttese jól tükrözi Prága fejlődését, mint a középkori, reneszánsz és barokk művészetek központját.
Isztambul ma Törökország kulturális és gazdasági életének központja. A város őse i. e. 667-ben jött létre. A terület i. e. 64-ben római uralom alá került. A települést Nagy Konstantin császár hat évig tartó munkálatokkal átépítette, majd 330-ban az ország fővárosává tette. A birodalom 395-ös kettéválása után a Keletrómai Birodalom központja lett. A kereszténység elterjedésével patriarchátusi székhely, majd az 1054-es egyházszakadással az ortodox egyház központja volt, és az is maradt egészen 1453-ig.
A különböző vallások, kultúrák, közösségek és építészeti alkotások jelenléte teszi a várost igazán különlegessé.
A világörökség részét képező terület legfontosabb emlékei: Nagy Konstantin császár hippodromja, a Hagia Szophia, az Ahmed szultán-mecset (kék mecset), a Topkapı palota, a Szulejmán-mecset, a Hagia Irene templom, a Yerebatan Szeráj ciszternája, a Chora templom, a Valens-vízvezeték, a Pantokrator monostor és a városfalak.
Az UNESCO Világörökségi listájára 1985 került.
Krakkó történelmi központját 1978-ban jegyezték fel az UNESCO világörökségi listájára, kiemelkedő építészeti, kulturális és történelmi értékei miatt. A város központja, amely a középkori város szerkezeti egységét őrzi, számos művészeti stílust ötvöz, a romántól kezdve a gótikuson át egészen a reneszánszig. Az épületek, templomok, terek és középületek szoros kapcsolatban állnak a lengyel történelemmel és vallással. Krakkó, ahol többek között a híres Waweli-kastély és a Szent Mária-templom található, 2000-ben elnyerte az Európa kulturális fővárosa címet.
Canal du Midi 1996-ban lett UNESCO világörökségi helyszínné nyilvánítva köszönhetően a kiemelkedő mérnöki teljesítménynek és a történelmi jelentőségének. A csatornát 1667 és 1694 között építették annak céljából, hogy összekapcsolja a Mediterrán-tengert és az Atlanti-óceánt. A Canal du Midi forradalmasította a vízi közlekedést és vízi kereskedelmet, mivel különleges mérnöki megoldásokat alkalmazott, mint a zsilipelés és vízszabályozás. Így az építkezés során alkalmazott technikai vívmányok és a csatorna tájjal való harmóniája miatt vált világörökségi helyszínné.
|
Róma történelmi központja
Világörökség része, amelyet 1990-ben a VIII. város faláiig bővítettek. Ez a terület magában foglalja Róma legismertebb nevezetességeit, mint a Colosseum, a Forum Romanum, a Pantheon és a Piazza Navona. Itt található a pápai Róma vallási és középületei is (pl. a falakon kívüli Szent Pál-bazilika). A történelmi központ az ókori Róma, a reneszánsz és a barokk építészet remekműveinek otthona, amelyek együtt tükrözik a város több ezeréves kulturális és vallási örökségét. A helyszín kiemelkedő jelentőségű a művészetek, a vallás és a történelem szempontjából. Évente milliók látogatnak el ide, hogy megismerkedjenek Róma gazdag múltjával.
|
Utazzon velünk Rómába!
Szentévi zarándoklat Rómába és a Vatikánba
2025. június 16-20. (5 nap / 4 éjszaka) |
299 900 Ft-tól |
Jelentkezési határidő: 2025. március 7.
Miért ez az út? Például:
- Santa Maria Maggiore bazilika.
- Szentmise a Szent Péter bazilika magyar kápolnájában.
- Róma történelmi központja: Piazza Navona, Pantheon, Trevi-kút, Spanyol-lépcső...
Szentévi zarándoklat Rómába és a Vatikánba - Bécsből
2025. június 16-20. (5 nap / 4 éjszaka) |
299 900 Ft-tól |
Jelentkezési határidő: 2025. május 26.
Miért ez az út? Például:
- Vatikán, a keresztény világ központja.
- II. Viktor Emmánuel: az olasz egység és nacionalizmus szimbóluma.
- Szentmise a Szent Péter bazilika magyar kápolnájában...
Szentévi zarándoklat Rómába és a Vatikánba
2025. szeptember 1-4. (4 nap / 3 éjszaka) |
269 900 Ft-tól |
Jelentkezési határidő: 2025. június 16.
Miért ez az út? Például:
- Vatikán, a keresztény világ központja.
- Falakon kívüli Szent Pál bazilika, ahol Szent Pál apostol nyugszik.
- Róma történelmi központja: Piazza Navona, Pantheon, Trevi-kút, Spanyol-lépcső...
Szentévi zarándoklat Rómába és a Vatikánba
2025. november 11-15. (5 nap / 4 éjszaka) |
299 900 Ft-tól |
Jelentkezési határidő: 2025. szeptember 1.
Miért ez az út? Például:
- Santa Maria Maggiore bazilika.
- Vatikán, Szent Péter bazilika.
- Róma történelmi központja: Piazza Navona, Pantheon, Trevi-kút, Spanyol-lépcső...
Szentévi zarándoklat Rómába és a Vatikánba
2025. december 8-12. (5 nap / 4 éjszaka) |
319 900 Ft-tól |
Jelentkezési határidő: 2025. szeptember 26.
Miért ez az út? Például:
- UNESCO helyszín: az ókori Róma.
- A keresztény világ központja: Vatikán.
- Szent Péter bazilika, szentmise a magyar kápolnában...
|
|
|